Doctor Follow
Doctor Follow

Doctorfollow, sağlık uzmanlarının katkıları sayesinde büyüyen bir sosyal öğrenme ağıdır. Vakalarınızı Doctor Follow’da paylaşarak, Türkiye çapında binlerce sağlık uzmanına destek verebilir, onların gelişimine ve eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Doctor Follow kullanımınızın tabi olduğu bu Kullanım Koşulları, Doctor Follow Hizmeti hakkında aşağıda belirtilen bilgileri sağlamaktadır. Lütfen Doctor Follow’daki tüm aktivitelerinizin bu Yönergelere ve Hizmet Şartlarımıza tabi olduğunu unutmayın. Bu yönerge ve hizmet şartlarına eklenilen vakaların yanı sıra yorumlar da dahildir.

Hastaya Saygı

Doctor Follow’da sunulan bütün olgular gerçek hastalara aittir. Hastanın, mahremiyetine saygı gösterilmesi ve bu ilkeler huzurunda hastalara muamele edilmesi esastır. Tedavilerinizde uyguladığınız etik kurallar ve çalışma ilkelerine Doctor Follow uygulamasında da uymaya özen gösterin.

Hasta Mahremiyetini Her Zaman Koruyun

Paylaşılan vaka ve yorumlarda hastanın bilgilerini eklememelisiniz. Ayrıntılı bilgi için içerik politikamıza bakın. Bu politikayı ihlal eden ve hukuka aykırılık teşkil eden video, fotoğraf, yorum vb. içeriklerin kaldırılacaktır. Hizmet Şartlarımızda ve SSS’de belirtildiği gibi, her zaman hasta mahremiyetini korumak sizin sorumluluğunuzdur.

Topluluk Üyelerine Karşı Saygılı Olun

Doctor Follow, birçok farklı sağlık çalışanının bilgilerini paylaşmak ve birbirlerinden bir şeyler öğrenmek için bir araya geldiği saygılı bir öğrenme ortamıdır. Saygılı bir öğrenim ortamının sürdürülmesine engel teşkil edecek herhangi bir yorumu yayınlamayın.

Profesyonel Yorumlarda Bulunun

Doctor Follow’un profesyonel bir ortam olduğunu aklınızda bulundurup, paylaşımlarınızda bu hususa dikkat edin. Duyarsız, ahlaka aykırı veya başka türlü profesyonel olmayan yorumlar bu topluluk için uygun değildir ve kaldırılacaktır.

İddialarınızı Veri ile Destekleyin

Tüm tedaviler ve klinik çalışmaları test edilmemiş olsa da Doctor Follow’daki vakaların ve tartışmaların bilimsel bir temele sahip olduğu kabul edilmelidir. Talep edildiğinde yeterli desteğin, verinin sağlanamaması yorumunuzun kaldırılmasına neden olabilir.

Doctor Follow’da yer alan vakaların, yorumların vb. paylaşımların ekran görüntülerinin alınıp, başka herhangi bir platformda sözlü ya da yazılı paylaşılması, Hizmet Şartlarımıza ve topluluğumuzun kurallarına uygun değildir.

Promosyon İçeren Paylaşımlardan Kaçının

Doctor Follow’daki tüm aktiviteler, tıbbi bilginin ilerletilmesi ve paylaşılması amacına hizmet etmelidir. Üyelerimiz, kendi ticari çıkarları doğrultusunda bilgi yorum vb paylaşımlarda bulunmamalılar. Siz ya da bulunduğunuz kuruluş Doctor Follow’daki promosyon fırsatları hakkında bilgi edinmek istiyorsa, müşteri hizmetleri departmanı ile iletişime geçin.

Takdir Etmekten Çekinmeyin

Yararlı kaynakların paylaşımını, kamuya açık olduğu ve kaynağı düzgün bir biçimde belirtildiği sürece teşvik ederiz. Bu durum sadece posterler vb. eğitim materyalleri için geçerlidir. Size ait olmayan klinik fotoğraflarının paylaşılmasına hak sahibi tarafından onaylanmadığı sürece müsade edilmez. Doctor Follow üyelerinin ve kullanıcılarının yararlı paylaşımlar yapabilmesini sağlamak için bu yönergeleri hazırladık. Yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi almak ya da farklı sorularınız için lütfen bize info@doctorfollow.com adresinden e-posta gönderebilirsiniz.